Bronz pokrytý namodralou patinou. tělo vyzdviženo na prstencové nožce. Zhruba v jedné třetině výšky těla se
nachází největší výduť, od níž tělo esovitě přechází v mírně rozevřené ústí. Do něj je zasazena vyjímatelná korunka,
zakončená sedmi jazykovitými výčnělky ve tvaru zahrocených listů. Jazykovité výčnělky nesou na vnitřní části
geometrickou výzdobu, charakteristickou pro střední a mladší období doby Válčících států (4. - 3. století př. n. l.).
Na prstenci jsou patrné švy v místě styku keramických dílců při lití do spojených keramických forem. tělo nádoby
je zdobeno čtyřmi horizontálními plastickými pásy šňůrového dekoru. Na hrdle nádoby se nacházejí dvě ucha ve
tvaru celoplasticky zpracovaných tygrů s odvrácenou hlavou, jejichž těla pokrývá geometrický dekor.
Provenience: významná soukromá nizozemská sbírka.