Porcelán, malba kobaltem pod polevou. Signováno znakem holuba. Tato mísa představuje typickou ukázku porcelánových prací z konce 17. století, kdy se keramici stále výrazněji odklání od do té doby dominantního přechodného stylu a zaměřují se na jednoduché rostlinné motivy a ornamenty, které se ve stejném období výrazně uplatnily i na polychromně zdobených výrobcích. Malíři porcelánu nechávají vyniknout jasně bílému subtilnímu porcelánovému střepu, který zdobí skalky s fantaskně pojatou flórou.