Signováno: Moritaka 盛高.
Délka čepele: 71 cm.
Konstrukce čepele: hon zukuri.
Forma hřbetu čepele: iori mune.
Zúžení čepele ke hrotu: fumbari.
Typ hrotu: ko kissaki.
Řap čepele: kuridžiri , joko jasuri.
Linie kalení: aktivní nioi deki komidare hamon.
Textura překládání oceli: itame hada s dži nie, kinsudži, sunagaši hakikake bóši, etc.
Záštita: marugata tecu dži Mito cuba 18. - 19. stol. s námětem postavy divadla Nó Šódžó s vějířem, džberu vína s naběračkou hišaku a šálkem sakazuki v technikách sukisagebori, ten zógan a taka zógan. Dote mimi, stříbrná obroučka gin fukurin.
Kování: šinčú išime dži kanagu soroimono (fuči, kašira, kučigane, kurigata, kodžiri), šakudó kinmekki menuki s námětem borovice macu a vycházejícího slunce, hineri maki.
Pochva: išime nuri saja s textem v archaizujících znacích, vyvedených v laku uruši, což je velmi neobvyklá forma votivního přípisu.
Poznámka: čepel meče je velice rovná, evokující Kanbun šintó, ale nese metalurgické kvality starších mečů. Patrně se jedná o práci mečíře Moritaky z provincie Bungo 豊後 (škola Takada 高田). Wazamono, Tókó taikan, str. 660 .