Tuš na papíře. Závěsný svitek v bílé a šedivé brokátové montáži. Signováno: Šúsen Genju ša. 2 pečetě u signatury - negativní: Tó (wata) Šúsen in, pozitivní: Genju.
Esovitě prohnutý tygr nakročený k útoku ve vertikálním výřezu svitku je variací na ustálený ikonografický motiv tzv. korejského tygra z konce 18. století v mistrném provedení specialisty na obrazy tygrů. Watanabe Šúsen byl představitelem sedmé generace malířů rodu Watanabe, roku 1761 zdědil pozici inspektora čínské malby (kara-e mekiki) v přístavu Nagasaki, díky čemuž měl úzké vazby na kontinentální (čínskou a korejskou) tušovou malbu.