Zlacený bronz. Buddha léčitel Bhaišadžjaguru, jinak též Pán Východního ráje, je zpodobněn v lotosovém sedu. Jeho dopředu položená pravá ruka svírá plod myrobalanu a levá misku na léky. Postava je umístěna na dvojitém lotosovém podstavci.
Provenience: stará česká sbírka.