Tyto nádoby sloužily k nalévání vody při omývání rukou. Výlevka zakončena ptačí hlavičkou držící v zobáku kuličku. Tělo srdčitého tvaru vyzdviženo na vyšší nožce. Okraj zdobí trojúhelníkový dekor „san-ťiao-wen” typický pro mladší období doby Válčících států. Na povrchu nádoby pozůstatky zlacení.
Provenience: významná nizozemská soukromá sbírka.