Zlacený bronz. Postava reformátora Congkhapy s typickými atributy - mečem a svazkem súter - je usazena na dvojitý lotosový podstavec. Na hlavě má vysokou čepici, ruce vytvářejí gesto roztáčení kola nauky. Tato soška sloužila jako výplň škapulíře.
Provenience: sbírka českého orientalisty.