Arcimboldo / Aukce / BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00 / Obličejová maska japonské zbroje menpó ve stylu rjubu

< 6 >

Obličejová maska japonské zbroje menpó ve stylu rjubu

18. století 14.0 x 18.0 cm

50 000 Kč / 2 000 EUR

Aukce:BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00

Nesignovaná práce věhlasné platnéřské rodiny Mjóčin. V obvyklém provedení me no šita bó, s otvory k navázání ochrany hrdla tare v dolní části masky. Železo s excelentní patinou, na lícní části symetrické profilované pláty „ochrany proti šípům“ (jadome), sloužící – stejně jako solitérní kolík na bradě masky – k pevnému ovinutí podbradníkovou šňůrou kabutó no ó, fixující přilbu kabutó i menpó na hlavě válečníka. Odnímatelná nosní část masky, zpodobnění uší s prolamováním v negativní siluetě ve tvaru „oka divokého kance“ (inome sukaši). Vnitřní strana masky lakovaná černým lakem kuronuri.