Olej na plátně nalepeném na kartonu, 29,5 x 45 cm, signováno a datováno: 43.
Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Alšově síni roku 1944.
Významné dílo, vzácně se vyskytující, z ranné Lhotákovy tvorby ze skupiny 42.
Ze sbírky P. Naumana, blízkého přítele Kamila Lhotáka.