Olej na dřevěné desce, 40 x 27 cm, signováno monogramem a datováno vlevo dole: 1736, signováno vpravo dole celým jménem.
Hirschelly je považován za nejvýznačnějšího českého malíře kabinetních maleb. Žák J.V. Angermeyera. Po učitelově vzoru se Hirschelly specializoval na malbu zátiší, především květinových. Jeho obrazy jsou zastoupeny v klášterní obrazárně ve Vyšším Brodu, v Národní galerii v Praze, v Oblastní galerii v Liberci a ve významných soukromých sbírkách.