Kosořský mramor, výška 45 cm, se soklem 56 cm, nesignováno, značeno štítkem na soklu.
Studie k této soše se nachází v NG v Praze. Zcela výjimečné, dosud neznámé dílo jednoho z největších českých sochařů.
Jedná se o jednu z posledních umělcových prací, jež je ojedinělou ukázkou sochařského stylu, ke kterému Otto Guttfreund dospěl na sklonku života.