Olej na plátně, 181 x 267 cm, signováno a datováno vpravo dole: Janeček 62. Největší obraz z cyklu: Tvary (1961 - 1963), jenž ve své důsledné analytičnosti podvědomě navazuje na Janečkovo ranné kubistické období. O obraz měl velký zájem Henry Kissinger, tehdejší americký ministr zahraničních věcí. Byla dokonce sepsána kupní smlouva na jeden milion českých korun, ke koupi však již z určitých důvodů nedošlo. Dílo pochazí z majetku autorovy rodiny.