Olej na plátně, 101 x 145,5 cm, signováno vlevo dole: V.Brožík Paris, datace 1880.
Viditelná kompoziční souvislost s obrazem Dopis (Zvěst), který se dnes nachází v soukromé sbírce v USA - viz. publikace Národní galerie v Praze z roku 2003 o Václavu Brožíkovi.