Arcimboldo / Aukce / Asiatika 25/11/2015, 15:00 / OKIMONO S FIGUROU KANNON A DRAKEM

< 11 >

OKIMONO S FIGUROU KANNON A DRAKEM

Japonsko, konec 19. století. Výška 24,5 cm. Ø 8 cm

52 000 Kč / 1 962 EUR

Jemná řezba ve slonovině zpodobuje bódhisattvu Kannon stojící na vysokém lotosovém podstavci. Její hlavu zdobí bohatá koruna a tělo šperky. V pravé ruce drží palmovou ratolest, v levé pak květ lotosu. Kolem jejích nohou se ovíjí velký drak. Signováno: Seisui.