Dřevo se zbytky zlacení na lakovém podkladě. V jednom kuse dřeva řezaná socha je oděna do bohatě draperovaného roucha s dlouhými rukávy. Buddha má mírný úsměv, sklopené oči a měkké rysy milosrdné tváře.
Provenience: sbírka význačného českého orientalisty.