Zlacený bronz. Socha buddhy medicíny je provedena ve stylu typickém pro vrcholné období mongolského sochařství v 18. století následující dílo největšího mongolského sochaře - Öndör-gegéna Dzanabadzara. Pro tento styl jsou příznačné harmonické proporce figury, klidný, líbezný výraz obličeje, vysoký, plasticky provedený lotosový trůn i dokonalé řemeslné provedení a vysoké zlacení.