Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Signatura: Šestadevádesátiletý Paj-š'.
Pečeť: Paj-š'.
Jedná se pravděpodobně o poslední lotos před malířovým skonem. Výtvarná zkratka jeho tušových maleb tehdy dosahovala vrcholu účinnosti a kvality. Lotos, stejně jako ostatní květy a ptáci, patřil k nejoblíbenějším malířským motivům starého pána Paj-š´ho.
Provenience: sbírka českého sinologa.
Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, strana 169.
Josef Hejzlar - Chinese Watercolours, London, Octopus Books, 1978, barevná ilustrace číslo 55.