Malba na hedvábí. Rámováno.
Signováno u levého okraje: Chu Cchung.
Chu Cchung pocházel z Žu-kao v provincii Tiangsu. Působil na císařském dvoře za panování Süan-te (1425 - 1436). Specializoval se na malbu květin a stromů ve stylu Ma Jüana a na malbu sedlaných ořů ve stylu jüanské školy.
Provenience: Sbírka Dr. Ing. L. Kapsa.
Publikováno: Curt Glaser - Umění Číny a Japonska, Tab. XLVII.