HARIGATA VE TVARU PENISU

Japonsko, 18. století. Délka 18 cm.

Aukce:EROTOGENNÍ ZÓNA: EROTIKA V UMĚNÍ 03/04/2022, 16:00

Velice kvalitní řezba v zimostrázu s krásnou patinou zpodobuje penis, na jehož vrchol se snaží vyšplhat mužská postava. Zadní strana je opatřena realisticky provedenou vulvou s pohyblivým klitorisem, pod kterou je umístěn nápis: „Kijaru ó mote taši (Lepších výsledků lze dosáhnout jen jemnou pozorností)." Vespodu signováno: Hokuzan. Jedná se o výjimečné dílo, jež se na trhu objevuje jen velmi vzácně.