Porcelán, malba emaily na polevě.
Dvě konvičky na čaj s dekorem chryzantém a dvorní dámy v zahradě se skalkou z 2. pol. 18. stol.
Jedna konvička na rýžové víno s měděným ouškem a motivy hodnostářů z 2. pol. 19. stol.
Provenience: sbírka Bohuslava Slánského, Praha.