Typ bronzové nádoby sloužící k nalévání vody při omývání rukou, rozšířen zvláště v době Válčících států. Výlevka zakončena ptačí hlavičkou držící v zobáku kuličku. Tělo srdčitého tvaru vyzdviženo na vyšší nožce. Okraj zdobí trojúhelníkový dekor (san-ťiao-wen) typický pro mladší období doby Válčících států. Na povrchu nádoby pozůstatky zlacení, opět často používaného v době Válčících států.
Provenience: z významné nizozemské soukromé sbírky.