5 volných listů: 20 x 14 cm. Tuš a barvy na rýžovém papíře.
O katonských akvarelech daleko by se hovořit jako o "pohlednicích" z Číny uspokojujících zájem cizinců o vše cizokrajné, jež bylo možné si přivlastnit a odvézt na památku domů. Minuciózně vyvedená obrazy pojednané v zářivých barvách na tzv.rýžovém papíře otvíraly daleké Evropě pohled na Čínu 19.století, jež byla o tolik jiná, a právě proto fascinující. Výjevy ze života císařského dvora, stějně jako obyčejných lidí byly těchto příběhů neodmyslitelnou součástí.