Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek „kakemono” v brokátové montáži.
Nápis: „Namalováno v roce hada v éře Kóka uprostřed jara.”
Signováno: Čikutó Sannin Narimasa.
Dvě negativní pečeti: Nakabajaši Narimasa.
Na rubu značeno: „Čikutó sansui (Krajina od Čikutóa).”
Nakabajaši Čikutó je nejznámější představitel třetí generace literátské školy „Nanga” v linii Taiga-Buson-Čikutó. Nagojský rodák s nesporným talentem se již od mládí věnoval studiu malířství a stal se z něj i význačný znalec a teoretik vzdělanecké malby v čínském stylu. Tento obraz horské krajiny, v jehož dolní části žene chlapec přes mostek mladého buvola, je dokonalou ukázkou literátské bravury. Kompozice, tektonika krajiny, jednotlivé stromy, skály a bohatá střída štětcových tahů vypovídají o mistrném podání žánru literátské krajinomalby.