Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno.
Signováno: Suikoku.
Čtvercová pečeť: Takahaši Suikoku.
Mohutný tygr s vyceněnými tesáky je zobrazen zezadu na zasněžené pláni proti oponě šedého nebe. Je namalován s živoucím naturalismem, který byl velmi oblíben mezi evropskými sběrateli sklonku 19. století.