Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: Suizan.
Pečeť: Suizan.
Za sedící postavou polonahé krásky, jež si před zrcadlem upravuje účes, je zavěšen svitek se zlatým písmem. Malba postavy neodpovídá tradičnímu stylu a zejména dekor sukně je proveden již pod vlivem západního akvarelu. Miki Suizan studoval u Takeuči Seihóa a byl představitelem tradicionalistické malby „nihonga” v moderním pojetí. Jeho díla jsou vzácná.