Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno pečetí vpravo dole: Lao Paj.
Nápis: „Toto dílo z pozůstalosti starce Paj-š'ho, zpodobňující sběrače chrastí, ač není opatřené nápisem, lze považovat za skutečný poklad.”
Nápis datován: 1. měsíc 1958, signován: Chuan-sun, pečeť: Chuan-sun.
Provenience: sbírka Jiřího Spěváka.
Publikováno: Josef Hejzlar - Čchi Paj-š', Praha, Odeon, 1970, černobílá ilustrace číslo 95.
Čchi Paj-š' maloval postavy poměrně zřídka, tvoří však významnou část jeho tvorby a často jsou pojímány s ironickým nadhledem. Obraz nadepsal Wu Chuan-sun (1905 - 1975), vlastním jménem Wu Če-šeng, malíř a znalec umění.