Kamenina tvrdého střepu s jemně krakelovanou polevou, malba zlatem a emaily na polevě, vyřezávaný dřevěný podstavec.
Značeno na podední: Hajakawa, připojen rodový znak klanu Šimazu ze Sacumy.
Dóza je zdobena motivem krásek pod sakurami, květin a ptáčků.