Tuš a barvy na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: Tsurui (Kakusei).
Pečeť: Tsuru.
Obraz tygra na skalisku porostlém bambusovým mlázím je namalovaný ve stylu specialistů na malbu tygra - školy Kiši, která se tématu věnovala po celé 19. století. Signatura Tsurui by mohla patřit žáku zenového malíře Kakuteie (1722-1786), který pocházel z Nagasaki a poučil se v malbě „květin a ptáků” od čínského malíře Šen Nan-pina.