Signováno: Tótó ni oite Unšú han Takahaši Naganobu saku.
Datováno: Kaei san nen hačigacu hi (dne osmého měsíce třetího roku éry Kaei).
Ubu sugata hi zukuri, iori mune, čú kissaki nioideki čódži gunome midare hamon s hataraki obzvláště na jakigašira, kompaktní koitame hada s čikei.
Koširae: torikubi no tači, našidži makie saja s námětem paulownie kiri a fénixů hó ó, kanagu z postříbřené mědi s motivem fénixů a oblak v tušové rytině efubori, menuki s námětem paulownií, kabutógane ve formě hlavy fénixe. Dřevěný stojan nese motiv dvorského vozu gjúša provedený zlatem lakovou technikou makie na černém podkladě.
Význačný mečíř Naganobu studoval u linie Unšú Cunahiro, do níž byl adoptován, a u Čóunsai Cunatošiho v Edu. Působil jako dvorní mečíř v knížectví Macue v Izumo a Edu ve čtvrti Kodžimači.