Malba prstem tuší a barvami na hedvábí. Rámováno.
Datováno: Na jaře roku „sin-čchou” éry Kuang-sü.
Nápis: sedmislabičné čtyřverší o volavce, která vylétla z mlhy, právě když autor zvečera hledal u vody místo, kde malovat.
Za nápisem následuje věnování: „Na jaře roku 1901 Š'-ťün (Li Ming-č'ův pseudonym) odjížděl z jihu a požádal mne, ať na tento obraz, který prstem namaloval pro bratra Wen-čchinga, napíšu kaligrafii. Pročež jsem dal dohromady pár veršů a věnuji je. Mladší bratr Šu-pi.”
Nápis signován: Šu-pi.
Pečeť: Sien-čuang č' chua.