Tuš a slabé barvy na papíře tvaru vějíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: Žuej Čchen Sien. Dvě pečetě.
Datováno cyklickým rokem „kuej-wej", což odpovídá roku 1823.
Uprostřed scény stojí u potoka shrbená postava chromého Li Tchie-kuaje, jednoho z Osmi nesmrtelných. Otáčí se zpět a hledí na borovici, jejíž kmen vyplňuje pravou část vějíře. V levé části krajina mizí v prázdném prostoru.