Čtyřboká zlacená bronzová schránka, zdobená rytým motivem sedícího Buddhy na prolamovaném pozadí rozvilin, je umístěna na pětivrstevný lotosový květ a vyzdvižena na kratší nožce se širokou základnou tvaru lotosu. Ze spodních rohů schránky vyrůstají lotosové stonky zakončené malými květy, ve kterých jsou usazeny čtyři postavy ochránců. Dva z nich drží v ruce kopí. Menší lotosové květy se nacházejí také na lehce vyklenutém víčku.
Relikviáře „sarira" pocházejí původně z Indie a byly určeny k přechovávání ostatků Buddhy a osvícených mistrů. Obdobný exemplář, pocházející z chrámového komplexu v Namwonu, se nachází v expozici Korejského národního muzea v Soulu.