Tuš a slabé barvy na hedvábí. Závěsný svitek v hedvábné montáži.
Nápis: „V osmém měsíci roku „i-wej” namalováno ve stylu Tung Pej-jüana.”
Signováno: Mo-lin Čou Naj.
Dvě pečetě malíře a jedna sběratelská.
Provenience: sbírka českého sinologa Josefa Hejzlara.
Čou Naj, vlastním jménem Kung Tiao, pocházel z Ťiang-ningu. Krajinomalbě se učil zejména od Tung Jüana. Pracoval se štětcem silně napuštěným vodou, aby co nejlépe vyjádřil mlhavou a deštivou atmosféru své krajiny.