Arcimboldo / Aukce / BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00 / Dvaašedesátiplátové přilba kobóši kabutó

< 2 >

Dvaašedesátiplátové přilba kobóši kabutó

Období Edo, 17. století 28.0 cm

160 000 Kč / 6 400 EUR
160 000 Kč / 6 400 EUR

Aukce:BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00

Přilba ve formě Akoda-nari s kobóši (malými dekorativně vystouplými nýty zvonu), zvon hači a šikoro, přelakovaný černým lakem kuronuri, šikoro šněrované tmavě modrým odoši ito ve stylu sukage, mabizaši zdobené v lakové technice našidži a makie s motivem čínských travin karakusa, s třemi bronzovými medailonky s heraldickou paulownií gosan-kuri a dekorativním olemováním okraje fukurin, fukigaeši polepené potištěnou jelenicí egawa, vícedílné tehen kanamono ryté florálním motivem technikou kebori a puncované vzorem „rybích jiker“ nanako. Excelentní maedate ve formě démonického maskarona kidžin ze zlaceného dřeva s vloženýma skleněnýma očima a jačí srstí imitující démonovy vlasy, týlní kroužek na identifikační praporek kasa džiruši no kan doplněn dekorativním střapcem agemaki, podbradníková šňůra kabutó no ó potažená hedvábím rudé barvy.