Arcimboldo / Aukce / BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00 / Šestnáctiplátová přilba sudži bači Akoda-nari kabutó signována Nobuie

1 >

Šestnáctiplátová přilba sudži bači Akoda-nari kabutó signována Nobuie

16. století 28.0 cm

120 000 Kč / 4 800 EUR
120 000 Kč / 4 800 EUR

Aukce:BUŠIDÓ! Cesta válečníka 21/06/2022, 18:00

Zvon a mabizaši v provedení sabimono s vícedílným tehen kanamono, černě lakované čtyřdílné šikoro šněrované tmav modrým tkalounem odoši ito barvy Hačiman guro. Fukigaeši s olemováním zlacenou mědí a dvěma plaketami ze zlacené mědi s precizně rytými párovými rodovými znaky (kamon) na podkladě puncovaném technikou „rybích jiker“ nanako ve formě šippó ni hanabiši (květinový diamant v buddhistické perle omnipotence). V týlní části přilby očko pro identifikační praporek (kasa džiruši no kan) s dekorativním střapcem agemaki oranžové barvy. Na vnitřní straně zvonu signováno: nidžimei Nobuie.