Tušová malba na hedvábí. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Nápis: sedmislabičné čtyřverší na motivy horské krajiny.
Signováno: Čchiou-jüe šan-kche.
Pečeť: Čchiou-jüe.
Vlevo dole je připsána dedikace v češtine datovaná 15.4.1954.
Monumentální krajina je malovaná „na teplém místě na jarním svitu”. Její kompozice vychází ze starých vzorů, ale technika malby je progresívní.