Barevný dřevořez „nišiki-e", formát „óban", „muša-e" triptych. Rámováno.
Signováno: Ičijúsai Kunijoši-ga, osobní pečeť kiri.
Nakladatel: Kijomizuja Naodžiró.
Dvě cenzorská razítka: 1. Mera, 2. Murata.
Bitva o hrad rodu Odai se odehrála v roce 1546 a Odai Matarokuró Jorisada v posledním boji nabodl na kopí tři nepřátele. Po jeho levici na jeho straně bojuje Iwadzu Tecuemon Šigenobu.