Hon zukuri, mírní košizori, čú kissaki, iori mune, nakagodžiri, kiri, sudžikai jasuri, tři mekugi ana, mokume/itame hada s čikei, na šinogi dži masane,nioideki komidare hamon s množstvím hataraki především na jakigašira, tobijaki, ko aši, jaki kuzure etc., místy bó ucuri.
Koširae: aogai nuri saya, železná sukidašibori cuba, takazógan, nunome zógan, s námětem kulíků nad sušícími se rybářskými sítěmi (hiami čidori), atrib. škola Tanaka nebo Mito kinkó, 19. století, šibuiči iroe takazógan džibori ten zógan fuči kašira s figurálními motivy fuči sign. Cudži Masateru, zlacené menuki s námětem rýžových snopů (omodaka). Pochva lakovaná technikou aogainuri s vyleštěnou rozdrcenou perletí, oplet ve formě hineri maki.