Zlacený bronz zdobený korály a tyrkysy.
Amitájus, buddha nezměrného věku a jedna z podob buddhy Amitábhy, patřil k ikonograficky nejoblíbenějším tématům pekingských palácovych dílen 17. a 18. století, vyrábějících buddhistické sochy pro císařský dvůr, mandžurskou šlechtu a tibetské duchovenstvo.