Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Signováno: Ming-šan.
Pečeť pod signaturou: Čchien Čen-chuang jin (Císařův služebník Čen-chuang).
Pečeť sběratele vpravo dole: Chuo Lan (tj. Holan).
Provenience: sbírka Karla Holana.
Čchien Čen-chuang, přezdívaný Ming-šan, byl proslulý učenec a znalec starověkých textů. Ve výtvarných oborech se cení jeho kaligrafie, která byla velmi žádaná. Bambusy maloval jen vzácně. Tento obraz je učebnicovým příkladem „hry s tuší" - malba předvádí, čeho lze s pouhou tuší dosáhnout. Zachycuje čtyři stonky bambusů s rozčepýřenými listy otočenými po větru. Stonky v pozadí jsou provedeny ředěnou tuší a působí dojmem stínů.