Zlacený bronz vykládáný tyrkysy. Figura je zobrazena na dvojitém lotosovém trůnu v polouzavřeném sedu. Pravou nohu si opírá o malý lotosový květ. Pravou rukou ukazuje gesto laskavosti a levou drží stonek lotosu. Tára je zdobená bódhisattvovskými šperky, které jsou částečně vykládány tyrkysy. Soška je naplněná a uzavřená ve spodní části krytem s vyrytou vadžrou.
Provenience: sbírka významného českého orientalisty.