Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek, brokátová montáž. Wu Changshuo byl jednou z nejvýznamnějších osobností čínského umění na začátku 20. století. Maloval, ryl pečetě a psal kaligrafii. Působil především v Šanghaji.
Nápis: Vypuštění jeřába do hor.
Signatura: An-ťi Wu Čchang-šuo ping-ťi.
Negativní pečeť: Fou weng, pozitivní pečeť: Čchang š'.
Provenience: sbírka Daniely Šejnohové (1929 - 2011).
Publikováno: Josef Hejzlar - Chinese Watercolours, London, Octopus Books, 1978, barevná ilustrace číslo 4.