Tušová malba na papíře. Rámováno. Tento obraz je variací na Sü Pej-chungovo oblíbené téma koně. Zde je zachycen s nadzvednutou levou přední nohou a načechranou hřívou, jakoby se právě zastavil po dlouhém cvalu. Jeho postava je namalována jistými tahy štětce, které svědčí o autorově mistrovství při zpracování tohoto námětu.
Nápis: Začátkem zimy roku 1949 v Pekingu namaloval Pej-chung.
Pečeť: Sü Pej-chung.
Provenience: sbírka Karla Starého, vojenského přidělence v Severní Koreji v letech 1953 - 1957.