Arcimboldo / Aukce / EROTOGENNÍ ZÓNA: EROTIKA V UMĚNÍ 03/04/2022, 16:00 / MALÍŘ ŠKOLY UTAGAWA–SVITEK S EROTICKÝMI SCÉNAMI „ŠUNGA MAKEMONO"

MALÍŘ ŠKOLY UTAGAWA

SVITEK S EROTICKÝMI SCÉNAMI „ŠUNGA MAKEMONO"

Japonsko, 19. století. 24 x 630 cm.

Aukce:EROTOGENNÍ ZÓNA: EROTIKA V UMĚNÍ 03/04/2022, 16:00

Tuš a barvy na hedvábí. Horizontální svitek v paírové montáži. 22 obrazů mileneckých párů ve fomátu vějíře, kruhu a obdélníku v původní papírové montáži. Na konci svitku tři kaligrafie signované Kóši a Kójotei. Vystaveno a publikováno: L’art japonais dans les collections suisses, Fondation Pierre Gianadda, Martigny, 1982, č. katalogu 16.