Sign.: Heiandžó džú Hirojuki. Nagasa (délka čepele): 68,2 cm.
Sori (zakřivení čepele): 1,8 cm.
Cukurikomi (forma): hon zukuri.
Hada (textura): itame.
Hamon (linie kalení): nioi deki ko notare tagari madžiri.
Horimono (rytina): suirjú (drak ve vlnách), kvalitní práce.
Koširae (montáž): železná Mito cuba, 18. – 19. stol. s námětem čínského lvíčka karašiši, rozměry 7 x 6,6 cm
Fuči – kašira šakudó nanako/migaki dži s motivem koinu (pes) a myši s lampiónem čóčin, sign. Hódžu. Mistr Hódžu působil v provincii Šinano kolem poloviny 19. století. Kuronuri saya s rodovým znakem mon klanu Minamoto, doplněným sekundárně až ve 20. stol.
Poznámky: Hirojuki byl v 1. pol. 17. stol. významným žákem slavného Horikawa Kunihiroa, otce šintó, v Kjótu v Horikawě. Později získal titul Tango no kami. Zhotovoval většinou tantó a wakizaši, katana a tači jen zřídka.
Čepel je ve starém poliši, doporučen tradiční brus sašikomi a kantei NBTHK.