Tuš a barvy na hedvábí. Dva závěsné svitky v brokátové montáži. Uloženo v originální krabici s japonským nápisem: „Macucuruhama kei, šoku (Pobřeží s borovicemi a jeřáby, barevné).”
Pravý svitek s jeřáby signován: Zaimei.
Dvě pečeti: 1. Taira Zaimei-in, 2. Šitoku (Dítě morálky).
Levý svitek s klenutým mostkem signován: Ukon Taiku Taira Zaimei.
Dvě pečeti: 1. Taira Zaimei-in, 2. Šitoku.
Hara Zaimei patřil k rodu dvorských malířů, kterým se podařilo získat zakázku na výzdobu císařského paláce v Kjótu při jeho rekonstrukci po požáru v první polovině 19. století. Jeho otec Hara Zaičú založil vlastní rodinný ateliér, který ve třech generacích pracoval přímo pro dvůr. Proto je v signatuře jeho syna Zaimeie dvorský titul „Ukon”. Na páru svitků v nádherné brokátové montáži s lakovými rolovátky se zlatými motivy želv - symbolů dlouhověkosti, zachytil písečnou kosu s borovicemi, na kterých hnízdí jeřábi, vybíhající do mořského zálivu.