Tuš a barvy na papíře. Rámováno.
Věnování: „Soudruhu Dvorskému na památku.”
Signováno: Namaloval Li Siung-cchaj ve Wu-chanu v červenci 1956.
Pečeť: Li Siung-cchaj.
Provenience: sbírka Bohumíra Dvorského.
Li Siung-cchaj je významným představitelem tzv. Lingnanské školy, s jejímž zakladatelem Kao Ťien-fuem studoval. Díla těchto malířů se vyznačují lyričností, soudobou tematikou a hlavně japonským vlivem. Po válce skoro všichni umělci tohoto směru odešli na Tchaj-wan, ale Li Siung-cchaj zůstal a byl umístěn ve Wu-chanu, kde ho navštívila československá delegace.