Tušová malba na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Nápis: „Přikrčený starý domek obrůstá tisíciletá, věčně zelená vistárie.”
Signováno: Kche Chuang chua (namaloval Kche Chuang).
Pozitivní pečeť: Ting-čchu čchi-š'-pa pien suej (skoro 78letý Ting-čchu).
Negativní pečeť: Kche Chuang šu-chua.
Provenience: sbírka Bohumíra Dvorského.
Kche Chuang, známý též jako Kche Ting-čchu, žil po studiích v Pekingu dlouhá léta v provincii Šan-si. Když bylo otevřeno Palácové muzeum v Pekingu, stal se tam ředitelem expozic. Za války uprchl do Čchung-čchingu, prozatímního sídla vlády, žil v ústraní a věnoval se kaligrafii a tušové malbě. Po válce vedl akademii v Čchung-čchingu a teprve roku 1957 se vrátil do Šan-si. Byl členem několika výtvarných organizací a významným kaligrafem.