Tuš a barvy na papíře. Závěsný svitek v brokátové montáži.
Nápis: „Stíny topolů a vrb hladí dlouhý břeh, jarní vlny doráží na rybářů loď. Sklánějící se slunce brzy zapadne, postává lehký vítr a jeho proud přináší vůni květů z protějšího břehu.”
Signováno: Pchu Žu.
Oválná pečeť před nápisem: Čching nan ťi.
Pečeť za nápisem: Pchu Žu.
Provenience: sbírka československého novináře. Získáno od mistra Liou Ťin-tchaa v 50. letech v Pekingu.
Pchu Žu, též známý jako Pchu Sin-jü, patří k nejvýznamnějším malířům v Pekingu ve 30. a 40. letech. Po občanské válce emigroval na Tchajwan.