Tuš a barvy na hedvábí. Rámováno.
Signováno: Š'-čou Čchiou Jing.
Pečeť: Š'-čou.
Vpravo dole pečeť sběratele.
Krajinou procházejí či na loďce proplouvají drobné figurky učenců, směřujících do paláce v pozadí - na břehu meandrující řeky. Samozřejmě nejde o reálnou krajinu, ale o uměle sestavenou líbeznou scenérii. Její kouzlo ještě zvyšuje podmanivá barevnost. Malíř zároveň předvádí svou technickou dovednost v malbě, například na škále různých dřevin, které do krajiny na vhodná místa vsadil.